czwartek, 28 czerwca 2012

Certyfikat BDIH

Certyfikat BDIH gwarantuje, że możemy mieć pewność, że produkty z tym znakiem są najwyższej jakości i spełniają surowe wymogi stawiane kosmetykom naturalnym.

Standard jakości kosmetyków BDIH, którego celem przewodnim jest ochrona środowiska naturalnego, jego bogactw i zdrowia ludzi i zwierząt, uwzględnia zarówno obróbkę wstępną surowców, proces produkcyjny oraz pakowanie produktów końcowych.
BDIH jest skrótem od Bundesverband Deutscher Industrie- und Handelsunternehmen für Arzneimittel, Reformwaren, Nahrungsergänzungsmittel und Körperpflegemittel (Naradowa Jednostka Niemieckiego Przemysłu i Przedsiębiorców Leków, reformwaren, nah... i Środków do Pielęgnacji Ciała). eine 1951 gegründete Vereinigung von Herstellungs- und Vertriebsunternehmen mit Sitz in Mannheim (www.bdih.de). Założona została w 1951 roku jako zjednoczenie producentów i vertriebspartner z siedzibą w Manheim.

Producenci, których kosmetyki oznaczone są znakiem "Kontrollierte Natur-Kosmetik" (kontrolowane kosmetyki naturalne), duży nacisk kładą na nowoczesną, naturalną i szczególnie delikatną pielęgnację.

Do produkcji tych kosmetyków używane są naturalne surowce, jak oleje roślinne, tłuszcze i wosk, ekstrakty ziołowe i wody kwiatowe, olejki eteryczne i substancje zapachowe z kontrolowanych upraw ekologicznych lub dzikich zbiorów. 

 

Oto kryteria, jakimi kieruje się BDIH przy nadawaniu certyfikatu:
  • stosowanie roślinnych surowców z kontrolowanych upraw ekologicznych oraz certyfikowanych dzikich zbiorów
  • przez cały cykl produkcji nie będą wykonywane testy na zwierzętach 
  • zakaz stosowania surowców pochodzących od martwych zwierząt (np. olej żółwi, olej z norki, tłuszcz z świstaka, kolagen zwierzęcy)
  • dozwolone jest stosowanie nieorganicznych soli (np. siarczan magnezu) i mineralnych surowców (np. chlorek sodu)
  • świadoma rezygnacja z organiczno-syntetycznych środków barwiących, syntetycznych substancji zapachowych, silikonów, parafiny i innych substancji uzyskiwanych przy destylacji ropy naftowej
  • ze względu na mikrobiologiczne bezpieczeństwo produktów, obok naturalnych konserwantów, dozwolone jest również stosowanie pewnych naturalnie identycznych konserwantów: kwas benzoesowy, kwas salicylowy i jego kwasy, kwas sorbinowy i jego sole, alkohol benzynowy. W deklaracji kosmetyku substancje te muszą być dodatkowo oznaczone: "Konserviert mit... [Name des Konservierungsstoffes]" ("Konserwowane... [nazwa składnika]")
  • w celu odkażenia surowców do produkcji kosmetyku, jak i produktu końcowego, rezygnacja z radioaktywnego naświetlania
  • stosowanie opakowań ekologicznych i łatwo ulegających rozkładowi
  • proces produkcji bezpieczny dla środowiska naturalnego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, jest mi bardzo miło, że zostawiacie ślad po sobie.
Czytam każdy komentarz. W razie pytań piszcie, odpowiem na każde pytanie.