piątek, 29 czerwca 2012

WELEDA - pełna harmonia z Człowiekiem i z Naturą.

Kosmetyki marki Weleda to dla mnie zupełna nowość. Weleda to kosmetyki powstałe z naturalnych substancji, nie zawierające sztucznych środków barwiących czy zapachowych. Kosmetyki Weleda zapewniają indywidualną równowagę ciała, umysłu i duszy. Weleda to piękno bez konserwantów i w zgodzie z naturą. Byłam ich bardzo ciekawa ponieważ Weleda to jeden z prekursorów kosmetyki naturalnej.


WELEDA jest pionierskim przedsięwzięciem w dziedzinie kosmetyki naturalnej. Od ponad 70 lat wytwarza preparaty zgodne z Człowiekiem i Naturą, zorientowane na naturalne procesy życiowe oraz wpierające te procesy. Zasad tych przestrzega we wszystkich grupach produktów: lekarstw, środków do pielęgnacji ciała oraz wyrobów dietetycznych. 
Jakość Weledy łączy w sobie aspekty ekologiczne, społeczne, kosmetyczne oraz terapeutyczne. Opracowując i tworząc wyroby, wykorzystuje zarówno najnowsze osiągnięcia nauki, jak i wieloletnie doświadczenie.


Bardzo spodobała mi się filozofia Weledy. Pozwólcie, że przytoczę ją w całości.

Pielęgnacja ciała jest troską o zdrowie

Siły fizyczne, duchowe i umysłowe każdego człowieka zależą wzajemnie od siebie i od relacji ze środowiskiem, w którym człowiek żyje. Procesy życiowe ludzkiego organizmu są pokrewne tym, które istnieją w naturze. Na tej podstawie firma Weleda tworzy produkty do pielęgnacji ciała, które posiadają kompleksowy sposób oddziaływania: są to substancje pochodzące z natury, przemienione dzięki farmaceutycznym procesom, wspomagające wewnętrzne siły drzemiące w człowieku i tworzące wewnętrzną równowagę, która służy zarówno dobremu samopoczuciu, jak i zachowaniu oraz wspieraniu zdrowia.

Firma Weleda proponuje szeroki i uzupełniający się asortyment produktów do pielęgnacji ciała i środków leczniczych. Produkty firmy Weleda nie zawierają żadnych syntetycznych środków barwiących, zapachowych i konserwujących; emulgatory pozyskiwane są jedynie z roślinnych surowców wyjściowych.
Środki lecznicze i produkty pielęgnacyjne firmy Weleda powstają w oparciu o fundamentalną zasadę, która mówi o nierozerwalnym związku człowieka z naturą. Jedną z nadrzędnych wartości firmy jest troska o zdrowie, wykluczająca eksploatację człowieka oraz środowiska. Ta deklaracja nie jest zwykłym chwytem marketingowym, jest czymś znacznie więcej – stylem życia.

Weleda pozostaje wierna swoim wartościom niezmiennie od chwili powstania w 1921 w Szwajcarii. Preparaty medyczne i produkty pielęgnacyjne są od ponad 70 lat wytwarzane i rozwijane przy szerokim wsparciu lekarzy. Tak jak w przypadku środków leczniczych, składniki produktów pielęgnacyjnych są starannie dobierane ze względu na ich naturalne, terapeutyczne właściwości. Tradycyjne metody wytwarzania połączone są z surową kontrolą jakości i nowoczesną technologią farmaceutyczną.
W efekcie powstają unikalne produkty, pozostające w pełnej harmonii z Człowiekiem i z Naturą.

Kryteria jakości
Każdy produkt do pielęgnacji ciała firmy Weleda ma kompleksowe działanie i posiada pozytywny wpływ na człowieka i naturę. Jest rezultatem największej dokładności na wszystkich etapach procesu produkcji.

Rozwój produktu
Jest konsultowany z lekarzami i farmaceutami, przede wszystkim z punktu widzenia antropozoficznej wiedzy o człowieku.

Surowce
Substancje naturalne; żadnych surowców na bazie olejów mineralnych.

Pochodzenie
Surowce roślinne, jeśli to możliwe z upraw biologicznie-dynamicznych, kontrolowanych upraw ekologicznych i posiadających certyfikat zbiorów dziko rosnących roślin.

Wytwarzanie produktów
Wybór, przetwarzanie i kompozycja surowców według kompleksowych kryteriów, umożliwiających współdziałanie wszystkich substancji.

Kontrola
Niezmiennie wysoką jakość zapewniają: stała kontrola jakości surowców według wytycznych, które obowiązują przy wytwarzaniu środków leczniczych oraz bieżące kontrole podczas i po zakończeniu procesu produkcji.

Środki pomocnicze
Produkty firmy Weleda nie zawierają żadnych syntetycznych środków barwiących, zapachowych i konserwujących; emulgatory pozyskiwane są jedynie z roślinnych surowców wyjściowych.

Perfumowanie
Wyłącznie naturalne olejki eteryczne.

Doświadczenia na zwierzętach
Nie są ani przeprowadzane, ani zlecane.

Opakowania
Stosuje się materiały zdatne do powtórnego przetworzenia; opakowania szklane i metalowe dla zapewnienia i zachowania jakości naturalnych produktów pielęgnacyjnych, opakowania kartonowe w celu zabezpieczenia przed mechanicznymi uszkodzeniami produktów.

Informacja dotycząca produktu
Na opakowaniu widnieje informacja dla konsumenta dotycząca składu danego produktu.Z przyjemnością podzielę się z Wami wrażeniami ze stosowania produktów Weledy już w następnym poście. Zapraszam.

3 komentarze:

  1. Nie miałam jeszcze żadnego kosmetyku tej firmy, ale słyszałam o niej.

    OdpowiedzUsuń
  2. Weleda ma dobre produkty, polecam krem z różą.

    OdpowiedzUsuń
  3. Weledy miałam tylko pasty do zębów. Bardzo je cenię.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze, jest mi bardzo miło, że zostawiacie ślad po sobie.
Czytam każdy komentarz. W razie pytań piszcie, odpowiem na każde pytanie.