poniedziałek, 3 września 2012

Czym jest glinka Luvos?

"Glinka Luvos ® to w 100% naturalny less, będący unikalną mieszanką minerałów i pierwiastków śladowych. Te pokłady lessowe mają swoje źródło w okresie zlodowaceń plejstoceńskich. Zostały utworzone w wyniku procesów eolicznych na terenie Skandynawii i Niemiec. Less, na bazie którego produkowane są kosmetyki z glinką Luvos®, jest pylastą skałą osadową. Poprzez suszenie w wysokiej temperaturze (130 C) oczyszcza się go z bakterii, a następnie sprowadza do postaci drobnoziarnistego proszku – cząsteczki o wielkości jednej tysięcznej milimetra. Powstały w ten sposób proszek mineralny – glinka, jest produktem czysto naturalnym, bez chemicznych lub innych dodatków.


Preparaty Luvos® łączą walory zdrowotne glinki mineralnej z pielęgnacyjnymi właściwościami kosmetyków naturalnych. Ponad 100-letnie doświadczenie firmy Luvos stanowi podstawę opracowania innowacyjnych kosmetyków naturalnych na bazie glinki, bogatej w cenne minerały i pierwiastki śladowe. Kosmetyki naturalne Luvos® zostały wzbogacone o naturalne substancje czynne pochodzenia roślinnego. Dzięki temu przygotowano dokładnie wyważoną kompozycję składników kosmetycznych dla zdrowej i pięknej skóry.


Luvos posiada certyfikat BDIH

Firma Luvos spełnia najwyższe wymagania stawiane naturalnym produktom kosmetycznych i stosuje tylko naturalne surowce – wysokiej jakości wyciągi roślinne i olejki eteryczne, które są wytwarzane w kontrolowanych uprawach biologicznych lub zbierane z dzikich stanowisk. Luvos oferuje unikalne produkty do pielęgnacji skóry i włosów, które sporządzono zgodnie z surowymi wytycznymi BDIH dla kosmetyków naturalnych. Zostały one przebadane dermatologicznie; nie zawierają syntetycznych barwników lub substancji zapachowych.


Kosmetyki naturalne produkowane na bazie glinki Luvos® obfitują w takie w takie minerały i pierwiastki jak np. krzem, wapń, potas, żelazo, magnez, miedź, selen i cynk. Glinka Luvos®, dzięki strukturze drobnych mikro-cząsteczek, posiada zdolność reakcji z innymi składnikami, a tym samym zdolność wiązania szkodliwych substancji i czynników podrażniających, przez co jest szczególnie odpowiednia i wskazana do oczyszczania i pielęgnacji skóry oraz włosów.
Glinka Luvos® wspiera i wzmacnia naturalne funkcje skóry, poprawia mikro-krążenie, neutralizuje zanieczyszczenia i łagodzi podrażnienia. Kosmetyki naturalne na bazie glinki Luvos® dostępne są w aptekach oraz wybranych sklepach ekologicznych i drogeriach."

Jeśli macie ochotę wypróbować te właśnie kosmetyki to możecie skorzystać z kodu rabatowego: wrzesienzluvosem, który upoważnia aż do 15% rabatu na te właśnie kosmetyki. Kod należy wpisać w zamówieniu i jest on ważny do 30 września 2012 r.

4 komentarze:

 1. Kochana, ale mnie kusisz :) Od dawna mam chęć na Luvos.

  OdpowiedzUsuń
 2. Widzałam kosmetyki Luvos w drogeriach ale wszystkie były do cery tłutej. Bardzo zachęciłaś mnie do poszukiwań, napewno mają też produkty do mojego rodzaju cery czyli suchej.

  OdpowiedzUsuń
 3. mają fajne maseczko do twarzy i szampon

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam maseczkę tej firmy. Ale widzę, że warto skusić się i na inne produkty.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze, jest mi bardzo miło, że zostawiacie ślad po sobie.
Czytam każdy komentarz. W razie pytań piszcie, odpowiem na każde pytanie.