niedziela, 10 grudnia 2017

"Mydło i mazidło czyli jak zostać czarownicą" - konkurs

Lubię dobre książki. Książki, które zachęcają do działania, są napisane w niebanalny sposób oraz pozostawiają niezapomniane chwile. Jeśli jeszcze do tego wnoszą element zaskoczenia i fascynacji, to tym bardziej mnie cieszą. Taką właśnie książką jest "Mydło i mazidło czyli jak zostać czarownicą". 
 
 
Kilka słów od Autora:
Poradnik, który trzymasz w dłoniach, jest zbiorem przepisów ułożonych według swojego przeznaczenia i oznaczonych odpowiednim stopniem trudności. Wędrując szlakiem wyznaczonym przez magiczne zaklęcia dowiesz się, jak krok po kroku przygotować własne perfumy, toniki, mgiełki, maseczki, mydła, peelingi, mieszaniny olejowe i wiele innych. Jestem absolutnie pewna, że każda z Was znajdzie w nim coś dla siebie
Większość składników magicznych receptur znajdziesz w swojej kuchni, spiżarni i ogrodzie. Nieco rzadsze ingrediencje możesz nabyć w aptekach, sklepach zielarskich lub Internecie.
A teraz... do dzieła!
Daj się porwać w magiczną podróż do świata pełnego kolorów, zapachów i naturalnego piękna, z domku na kurzej stopce, wprost do luksusowego spa.
Abrakadabra!

 
 
Poradnik jest bardzo ładnie wydany, podoba mi się szata graficzna, ciekawa czcionka, zdjęcia i oczywiście treść. To ogrom wiedzy, która nie przytłacza, a bardzo dobrze wchodzi do głowy. Bez zadęcia, ciekawie, wnikliwie i prosto napisane. Każdy odnajdzie  w tej pozycji, to czego potrzebuje. Początkujący pigułkę wiedzy, bardziej zaawansowani przyjemną lekturę i dalszy motor do działania. Zawsze przecież można spróbować czegoś nowego lub modyfikować przepisy wedle własnego uznania. Po prostu dla każdego coś dobrego.
 
 
W książce znajdziemy analizę INCI czyli to, co nam służy, a co szkodzi. Magiczny przybornik, czyli to, co każda początkująca czarownica  musi posiadać oraz oczywiście receptury. Receptury gotowe, opisane i uwiecznione na zdjęciach. Receptury mają również określony poziom trudności wykonania. Nie pozostaje już nic innego jak zabrać się do dzieła. Bardzo się cieszę, że mam ten poradnik w domu.
 

 
Książka może być świetnym pomysłem na prezent. Z pewnością zaskoczy i ucieszy niejedną osobę. Dlatego razem z wydawnictwem Dlaczemu przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania są 3 egzemplarze "Mydło i mazidło czyli jak zostać czarownicą".
 
 
Zasady konkursu:
1.  Konkurs przeznaczony jest dla obserwatorów bloga.
2.  Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest odpowiedź na pytanie: Jaki kosmetyk z chęcią stworzyłabyś/ stworzyłbyś samodzielnie w domu i dlaczego właśnie ten? 
Odpowiedzi proszę przesłać na adres: violka42@op.pl
Twoja odpowiedź: *
Obserwuję blog jako: *

Obserwuję FB Wydawnictwa Dlaczemu jako:
Obserwuję instagram naturaija_violka42 jako:
*wymagane
Spośród poprawnych zgłoszeń wybiorę najciekawsze według mnie odpowiedzi.
3. Na odpowiedzi czekam do 16 grudnia 2017r., wyniki ogłoszę w przeciągu 3 dni od zakończenia konkursu.
4. Fundatorem nagród jest wydawnictwo Dlaczemu, które również wyśle do laureatów nagrody. Wysyłka będzie realizowana  na terenie kraju.
5. Jeśli dodatkowo polubicie profil Dlaczemu na Facebooku oraz 
profil naturaija_violka42 na instagramie będzie mi bardzo miło.

Zapraszam do zabawy i życzę powodzenia.
 
Pozdrowienia
violka42

4 komentarze:

  1. Fajna książka :) bardzo ją lubię. Koleżanki też z ciekawością przeglądają :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ładnie wydana ta książka. Skusiłam się i wzięłam udział w konkursie. Moja odpowiedź wysłana :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze, jest mi bardzo miło, że zostawiacie ślad po sobie.
Czytam każdy komentarz. W razie pytań piszcie, odpowiem na każde pytanie.