piątek, 25 maja 2012

Ekologiczne środki czystości

zdjęcie: Google
O tym, że kosmetyki chemiczne szkodzą wiemy wszyscy. Jeśli jednak zdecydujemy się na naturalną pielęgnację przekonamy się, że wybór kosmetyków naturalnych jest naprawdę oszałamiający.
Pora więc iść dalej i z własnej łazienki przenieść naturalną pielęgnację na dom. Nie tylko chemia w kosmetykach szkodzi, ale również ta zawarta w środkach czystości w przerażającej wręcz ilości. Stosując chemiczne środki czystości sami wdychamy opary trując siebie, nasze dzieci i nasze otoczenie. Nie ma co ukrywać ale to my kobiety przeważnie odpowiadamy za zakup tych środków do domu. 

Zacznijmy używać więc naturalnych środków do czyszczenia, zrezygnujmy z chemicznych detergentów. Przekonajmy się do starych sprawdzonych metod jak soda oczyszczona, sok z cytryny czy ocet. Jeśli wolimy gotowe preparaty to na rynku jest już wiele środków ekologicznych. Środki czystości dostępne na rynku mają już certyfikaty ekologiczne. Naprawdę jest w czym wybierać.  


Ekologiczne preparaty doskonale czyszczą, usuwają kamień i dezynfekują. Są odpowiednie do czyszczenia wszelkiego rodzaju powierzchni zmywalnych.
Warto przekonać się o tym samemu i zadbać o naturalny dom.

Już niebawem na moim blogu recenzja naturalnych środków czystości. Serdecznie zapraszam.


Pamiętajmy, że ekologiczny dom, to zdrowy dom

3 komentarze:

  1. Kwasek cytrynowy bardzo mi pomógł w doprowadzeniu starego i zaniedbanego prysznica w wynajmowanym mieszkaniu do stanu używalności. Co do innych środków czystości to różnie z tym bywa ale nieraz coś naturalnego stosuję jak soda czy ocet i robię różne mieszanki

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja już dawno postawiłam na naturalny dom. Środki te są tak samo skuteczne jak chemiczne. A że nie lubie sprżtać w rękawiczkah, to z tymi środkami nie musze tego robić. Ręce nie cierpią z powodu żrących detergentów.

    OdpowiedzUsuń
  3. Polecam książkę "Ekologiczny dom" (tu więcej na jej temat http://ekokonsorcjum.pl/ekologiczny-dom/ ) - dużo praktycznych porad w duchu ekologii!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze, jest mi bardzo miło, że zostawiacie ślad po sobie.
Czytam każdy komentarz. W razie pytań piszcie, odpowiem na każde pytanie.