niedziela, 5 lutego 2012

Ratunek dla suchej skóry - KEA KARITE Mydło Shea z ogórkiem

zdjęcie: naturaija-violka42.blogspot.com
To mój drugi kosmetyk marki KEA KARITE i z pewnością nie ostatni. Tym razem zdecydowałam się na mydło na suchą skórę z ogórkiem. Zimowa aura nie sprzyja temu, aby nasza skóra była w dobrej kondycji. Ratunkiem jest naturalna pielęgnacja i stosowanie mydeł, które absolutnie nie wysuszą naszej i tak już przesuszonej w zimie skóry. 


Mydełko jest cudowne. Zmydla się obfitą, kremową pianą. Zapach tego mydełka jest  delikatny, szlachetny i bardzo przyjemny. Piana, jaką tworzy to mydełko nie wysusza skóry lecz myje ją dogłębnie i oczyszcza z toksyn. Czujemy jak nasza skóra oddycha. Jest czysta, nawilżona i gładka. Sucha skóra z reguły nie lubi mydeł. Jednak KEA KARITE można z powodzeniem stosować nawet na najbardziej przesuszone miejsca na ciele. Mydło nie zrobi nam krzywdy, jest całkowicie naturalne.

Cudowne działanie zawdzięcza bogactwu masła Shea, oleju kokosowego i ogórka.


Masło shea inaczej karite -   to naturalny tłuszcz o barwie żółtej lub kości słoniowej, otrzymywany z nasion afrykańskiego drzewa z gatunku masłosz Parka. Występuje naturalnie w zachodniej i środkowej Afryce.Drzewo to daje owoce, których nasiona są bogate w tłuszcze. Z gniecionych nasion wytwarza się aromatyczne, białe masło shea. Masło shea jest szeroko stosowane w kosmetyce jako środek nawilżający, zmiękczający skórę, kojący, oraz przeciwzmarszczkowy. Stanowi w niewielkim stopniu naturalną ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Jest to środek o właściwościach przeciwzapalnych, stosowany do maskowania blizn.

Olej kokosowy - jest to olej roślinny otrzymywany poprzez tłoczenie i rozgrzanie kopry czyli twardego miąższu orzechów palmy kokosowej. 
Jest głównie dodatkiem  do kosmetyków przy bardzo suchej i pękającej skórze, przeznaczony również dla dojrzałej, uszkodzonej przez słońce skóry. Stosowany w preparatach do pielęgnacji suchych i zniszczonych włosów. Olej kokosowy ma działanie chłodzące i uspokajające.

Ogórek - jest uprawiany jako warzywo dla żółtych lub zielonych owoców. Należy do warzyw dyniowatych i uprawiany jest już od ok. 5 tys. lat. Pochodzi prawdopodobnie z Indii. Zawiera makro i mikroelementy takie jak: potas, fosfor, wapń, sód, magnez żelazo i cynk oraz witaminy B1, B3, B6, C a także kwas foliowy.
Sok ogórkowy doskonale oczyszcza skórę i zalecany jest nawet do  skóry nadwrażliwej. Dzięki zdolnościom regeneracyjnym soku ogórkowego wykorzystuje się go również w kosmetyce.

Pozostałe składniki tego mydła to woda i naturalne perfumy. Ten prosty, a jakże skuteczny skład sprawia, że nie ma mowy o żadnych podrażnieniach i z powodzeniem mogą stosować to mydło także osoby z problemami skórnymi.
Dzięki kojącemu i ochronnemu działaniu mydło to jest ratunkiem dla suchej skóry.zdjęcie: naturaija-violka42.blogspot.com
Przy okazji chciałam Wam również przypomnieć. że Karite Europa Afryka (KEA), z siedzibą w Aix-les-Bains w Sabaudii oferuje bezpośredni import i sprzedaż masła Shea. Importuje masło shea z Mali. Pochodzi ono od grupy kobiet, których ogólnym celem jest przyczynienie się do walki z ubóstwem kobiet zaangażowanych w sektorze Shea, zwiększając ich dochody. Masło Shea jest "Złotem" malijskich kobiet, cenny anti-aging, skarb dla zdrowia skóry, idealny produkt dla całej rodziny, ratunek dla skóry suchej. Masło jest w 100% naturalne i biologiczne. Jest produktem poszukiwanym do pielęgnacji skóry.

KEA KARITE  Mydło Shea na suchą skórę z Ogórkiem można kupić w sklepie Biolander.
Jeżeli i Wy zdecydujecie się na zakupy pamiętajcie o kodzie rabatowym vj-2332. Obniży on koszt zakupów aż o 5%

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, jest mi bardzo miło, że zostawiacie ślad po sobie.
Czytam każdy komentarz. W razie pytań piszcie, odpowiem na każde pytanie.