czwartek, 27 października 2011

FENIQIA Mydło Aroma Sandał 100gr

Kolejne moje mydełko Feniqia.


Mydło Aroma Khan Al Saboun/Feniqia jest wyprodukowane na oleju z oliwek, miodu, z ziół i olejków eterycznych. Jego zapach jest przyjemny dla duszy, mówi przysłowie Tripolitan.

Jest kształtowane od wieków według tej samej umiejętności przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

Bogate w olejki eteryczne stąd nosiło nazwę "Mydło królów" w świecie antycznym. Alchemia jego produkcji, doboru składników naturalnych zachowuje zapach przez cały dzień.

Doskonale nadaje się do perfumowania szaf i łazienki.
Jest bardzo odżywcze i nawilżające dla skóry. 


Co ma w sobie to mydełko?źródło: Google
Drzewo sandałowe posiada zapach przyjemny i intensywny. Wykazuje właściwości leczące problemy skórne takie jak trądzik. Polecane do skór tłustych.
Mydła Aroma są wyrabiane w sposób całkowicie rzemieślniczy według tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Produkowane ręcznie, nie zawierają składników chemicznych, są w 100% naturalne.
Surowce z którego jest wyrabiane mydło są starannie dobrane przez mydlarza, szlachetny olej z oliwek z pierwszego tłoczenia aby nawilżyć i odżywić skórę, miód, olejki eteryczne aby uwydatnić zapach. Nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego. 

Od 8 wieków istniał w Trypolisie suk, który nazywał się "Suk Perfumiarza". Składał się z mnóstwa produktów leczniczych dobieranych przez zielarzy i mędrców, którzy pielęgnowali pacjentów wykorzystując do tego rośliny lecznicze i olejki eteryczne. Tam właśnie narodziło się mydło pachnące w Trypolisie w Libanie.


Początkowo byłam sceptycznie nastawiona. Sandał? A cóż to za zapach. Jednak i tym razem Feniqia mnie urzekła.
Zapach jest intensywny, taki ziołowy, trochę męski. Mydełko daje obfitą, pachnącą pianę. Skóra jest nawilżona i gładka. Poza tym ta kulka jest świetna. Do tej pory moje mydła były z reguły prostokątne, a to jest jak piłeczka okrągłe. I ciekawe. 
Dodatek miodu jest wyczuwalny. Mydło relaksuje i wycisza mnie po ciężkim dniu. 
Myję tym mydełkiem twarz i ciało, prysznic jest prawdziwą przyjemnością. Ponadto drzewo sandałowe jest fantastycznym afrodyzjakiem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Znany jest od stuleci jako środek uspokajający, służący tworzeniu nastroju medytacji, spokoju, łagodzeniu napięć. Zapach olejku początkowo niezbyt mocny, z czasem nasila się. Dlatego też lubię go używać wieczorem.


Posiada super skład:
INCI: olea europea, sodium hydroxyde, miel, santalum album.Mydełko można kupić w sklepie Biolander.


Z moim kodem vj-2332 będzie tańsze o 5%.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, jest mi bardzo miło, że zostawiacie ślad po sobie.
Czytam każdy komentarz. W razie pytań piszcie, odpowiem na każde pytanie.