wtorek, 11 października 2011

BIORGANE Maska/ peeling z ziaren Opuncji Figowej Bio 100gr.


Biorgane to mała, rodzinna firma, obecna na rynku produktów ekologicznych od 2003 roku.
Firma Biorgane zapewnia biologiczną jakość jak również ochronę środowiska.
Firma Biorgane jest aktywnie zaangażowana w przesadzaniu drzew Arganowych.
Olej Arganowy proponowany przez Biorgane jest w 100% naturalny, pochodzi z rolnictwa ekologicznego, certyfikowany przez Ecocert w Maroku i we Francji.


W końcowej fazie produkcji oleju (metodą na zimno) z nasion Opuncji Figowej Bio otrzymujemy wyjątkowe bogactwo składników odżywczych, przeciwzmarszczkowych, nawilżających i antyoksydantów zawartych w ziarnach Opuncji Figowej, które z powodzeniem spełniają się w łagodnej masce peelingującej, oczyszczającej skórę twarzy, szyi i ciała.Co to jest opuncja figowa?

źródło: Wikipedia
Opuncja figowa (Opuntia ficus indica) – gatunek opuncji pochodzący z Meksyku, lecz uprawiany również w wielu innych krajach o ciepłym klimacie, także w południowej Europie. Łatwo przystosowuje się do różnych warunków glebowych. Aztekowie uważali ją za roślinę świętą i wykorzystywali do różnych celów. Pierwsze owoce, dotarły do Europy prawdopodobnie już pod koniec XV w. po powrocie wyprawy Krzysztofa Kolumba. 
Owoce są żółte poprzez pomarańczowe do czerwonych, z wieloma nasionami, pokryte drobnymi wypustkami. Pierwsze owoce są okrągłe, późniejsze bardziej wydłużone.
Jak stosować produkt?

Puder z ziaren Opuncji Figowej Bio może być stosowany czysty, mieszany z niewielką ilością wody ciepłej lub z domieszką oleju, śmietanki, mleka, wody kwiatowej ...
Wystarczy 1do 2 łyżeczek pudru Opuncji wymieszać z ciepłą wodą (lub olejem arganowym, hydrolatem, mlekiem, czy śmietanką) tak aby powstała maska (nie za płynna ani nie za sucha), którą łatwo aplikujemy na twarz i szyję.
Masujemy łagodnie, oczyszczając skórę z zanieczyszczeń dostarczając przy tym składników, których skóra potrzebuje.
Stosować raz w tygodniu.

Jest to bardzo dobry zakup ponieważ możemy go stosować zarówno jako maseczkę do twarzy, jak i peeling.

Mój sposób stosowania tego produktu:


Peeling.
Do miseczki wkładam 2 łyżeczki proszku, dodaję hydrolat z róży tak, by powstała papka, którą nakładam na twarz. Masuję okrężnymi ruchami omijając okolice oczu. Po chwili zmywam. Twarz jest gładka i pełna blasku.

 Maseczka.
Do miseczki wkładam 2 łyżeczki proszku, dodaję olej z róży rdzawej, może być też arganowy. Papkę nakładam na twarz, szyję i dekolt. Zostawiam na około 10 minut. Zmywam wodą.   
Twarz jest nawilżona, pełna blasku i jędrności. Maseczka spełnia swoją rolę znakomicie. Gładka i piękna skóra jest tego dowodem.


Już nie używam kremu, bo dodatek oleju w maseczce sprawia, że twarz jest już nawilżona i odżywiona.INCI: Opuntia Ficus Indica Seed Flour.
100% wszystkich składników jest pochodzenia naturalnego.
100% wszystkich składników pochodzi z rolnictwa ekologicznego.


Produkty Biorgane nie zawierają: parabenów, fenoksyetanolu, PEG-PPG, silikonu, bez sztucznych barwników lub substancji zapachowych, GMO.
Kosmetyk biologiczny & ekologiczny certyfikowany przez Ecocert.


Produkt można kupić w sklepie Biolander.Z moim kodem vj-2332 otrzymamy jeszcze 5% rabatu.

Polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, jest mi bardzo miło, że zostawiacie ślad po sobie.
Czytam każdy komentarz. W razie pytań piszcie, odpowiem na każde pytanie.